לק ג’ל

לק ג’ל

רק לפני כמה שנים בודדות, מריחת לק שנותר יציב על הציפורניים למשך כמה שבועות נראתה כמו חלום מתוק ורחוק. לכל בחורה חובבת טיפוח וקוסמטיקה היה צי של לקים באחת המגירות של הבית, כאשר מדי כמה ימים היא הייתה מקדישה שעה להסרת שאריות הלק הקיים ומריחת לק אחד חדש, עד לשפשוף או ההתקלפות הבאה וחוזר חלילה. עכשיו נראה שהפתרון לכך כבר ממש כאן, וכולנו מכירות אותו היטב – לק ג’ל.

לק ג’ל הוא הישועה עבור בנות רבות שרוצות לקיים את המשימות השוטפות, לצד היכולת לשמור על שגרת טיפוח ציפורניים בריאה ונכונה. לא עוד לשטוף את הבית והציפורן מתקלפת, או להיזכר שנייה לפני היציאה מהבית שיש בעיה בציפורן – לק ג’ל הוא פתרון קבוע ומתמשך לכל חובבות הציפורניים המטופחות והמסודרות למשעי.

מה מבדיל לק ג’ל מלק רגיל?

אם כבר מרחתן בעבר לק ג’ל על הציפורניים שלכן, ודאי יצא לכן לשים לב שאופן העבודה איתו שונה לחלוטין מלק רגיל. לק הג’ל עשוי מתרכובות שכוללות ג’ל טהור, וכדי למרוח אותו כראוי משתמשים בחומרים נוספים שנועדו לקבע, לחזק ולייצב את הציפורן. את לק הג’ל המרוח מייבשים באמצעות מנורת ייבוש ייעודית, אשר מבוססת על טכנולוגיית ה – UV \ LED.

מה היתרונות של לק ג’ל?

ללק ג’ל יש לא מעט יתרונות:

מראה אלגנטי לצד שמירה על הציפורן

מצד אחד הוא משווה ליד מראה אלגנטי, מעודן ומטופח ומצד שני מאפשר שמירה על החוזק ועל העמידות של הציפורן. כל זמן שעובדים נכון, החל ממלאכת המניקור דרך הבנייה ועד למריחת הלק, הג’ל נותר מבריק, יציב ועמיד לאורך זמן.

מניעת סדקים וקילופים

לאחר שמסיימים עם תהליך בניית הציפורניים בלק ג’ל, כמעט ואין קילופים או סדקים, שכן מדובר בחומר עמיד וחזק. יתרה מכך, לק הג’ל מונע באיזשהו אופן את התפצלותה של הציפורן.

עמידות בפני חומרים שונים

העמידות של לק ג’ל עומדת במבחן התוצאה מול סוגים שונים של חומרים – חומרי ניקוי, סבונים או מים, כך שמעטים החפצים או החומרים שיכולים לסדוק או לפגום בשלמות הציפורן.

ייבוש מהיר ויעיל

לאחר שמסיימים למרוח את לק הג’ל על הציפורן, הוא מתייבש תוך שניות על הציפורניים. כך לא צריך להימנע מתזוזה ולהמתין עד שהציפורניים יתייבשו כדי למנוע תקלות.

כיצד מורחים לק ג’ל?

מריחת לק הג’ל מתבצעת במספר שלבים, שכל אחד ואחד מהם חשוב לשם קבלת תוצאה מיטבית ולא פחות ממושלמת.

שלב מס’ 1 – מניקור

כדי שהציפורן תיראה טוב, יש להקדים למריחת לק הג’ל מניקור כבסיס חזק. כל זמן שהמניקור ייעשה בצורה מקצועית וטובה, כך אפשר יהיה להבטיח את חוזקתה ויציבותה של הציפורן. המניקור מתקיים ללא מעורבות של מים, שכן מים עשויים להרחיב את הציפורן ולפגוע בנראות שלה.

המניקור מתחיל בשיוף הציפורן באמצעות פצירה. לאחר מכן דוחפים את דפנות העור שבקצה התחתון של הציפורן, ובמידה והעור קשה לעבודה משתמשים בחומרים כמו מרכך או מסיר קוטיקולה. לעתים, בעקבות הסרה של העור, נוצרת עוד שכבה של עור אותה ניתן לחתוך עם צבתית. בשלב הבא משתמשים בבלוק שיוף להחלקת הציפורן, מנקים אותה משאריות של עור ומסירים שומניות באמצעות מסיר.

שלב מס’ 2 – מריחת הלק

יש שני דברים שחשוב להקפיד עליהם במעמד מריחת לק הג’ל: מריחה מדויקת שלא זולגת לעור שסביב הציפורן, ומריחה של הלק בקצה הציפורן לשם ביצוע ‘סגירה’.

השלב הראשון במריחת לק ג’ל הוא מריחת שכבת אולטרה שמתייבשת מעצמה. לאחר מכן, מורחים שכבת בסיס כולל סגירות, ומכניסים למנורת LED\UV המשמשת לייבוש. השלב הבא הוא מריחת שכבה דקה מהצבע הנבחר, ביצוע ‘סגירה’ ואז ייבוש תחת המנורה. על הפעולה הזו חוזרים בין פעמיים לשלוש פעמים, לאחר כל פעם שכזו מייבשים את הציפורן באמצעות מנורת הייבוש. בסיום מורחים טופ ושמן הזנה סביב הציפורן.

כיצד מסירים לק ג’ל?

לדעת למרוח לק ג’ל זה טוב וחשוב, אולם לא פחות חשוב מכך הוא תהליך ההסרה. מדובר בתהליך די קצר עם מעט שלבים, וכל מי שעוסקת בתחום צריכה לדעת לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

  1. מסירים את שכבת הטופ העליונה עם פצירה.
  2. סופגים יחידות של פדים במסיר לק ג’ל, מצמידים לציפורניים וסוגרים באמצעות קליפסים. בתהליך הזה מביאים להיפרדות שכבת הלק מהציפורן, דבר שאורך כ 15 – 10 דקות.
  3. לאחר שמסירים את הלק עצמו, משתמשים בדוחף עור לשם הסרה מלאה.
  4. אם יש צורך בכך, ישנה אפשרות להשתמש בבלוק שיוף עדין לשיוף הציפורניים והסרת הלק בצורה מוחלטת.